Zapraszamy na wakacyjne warsztaty dla rodziców dzieci z zaburzeniami autoregulacji emocji – nadpobudliwymi, labilnymi emocjonalnie, nadmiernie agresywnymi i ucieczkowymi lub wycofanymi.
w Katowicach
Program warsztatów został przygotowany pod kątem profilaktyki stresu pojawiającego się w pracy z tzw trudnym dzieckiem.
Szczególnie polecany dla rodziców i opiekunów dzieci wykazujących zaburzenia autoregulacji emocji i zaburzenia przywiązania.
Zapraszamy również rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców dzieci z zaburzeniami posttraumatycznymi, nadmiernie reaktywnych, ucieczkowych, nadmiernie wycofanych, lękliwych lub agresywnych.
Cel spotkań
Celem spotkań jest nabycie przez uczestników stosownej wiedzy i umiejętności do samodzielnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresogennych.
W trakcie treningu nabędziecie Państwo wiedzę na temat mechanizmów reakcji i zachowań człowieka w sytuacji dla niego zagrażającej oraz nabycie praktycznych umiejętności radzenia sobie w kontaktach budzących dla jednej ze stron zagrożenie (nadmiernie stresujących).
Program szkolenia ma na celu przekazanie najnowszej światowej wiedzy w tej dziedzinie i oparty został o twarde dowody psychoneurobiologiczne.
W trakcie warsztatów pragniemy podzielić się z Państwem aktualną światową wiedzą na temat mechanizmów realcji i zachowań w sytuacjach trudnych i zagrażających.
Przybliżymy przyczyny i sposoby reakcji organizmu człowieka, w rożnych dla niego sytuacjach.
Nabędziecie Państwo niezbędne do radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresogennych umiejętności, pozwalajace na rozladowanie napięcia i spokojne podjęcie rozmowy, działań i mediacji.
Przekażemy szereg strategii, metod i technik umożliwiających pracę i osiągniecie celów w sytuacjach tzw „pod presją”, kryzysowych, w kontaktach z dziećmi nadmiernie agresywnymi, ucieczkowymi i wycofanymi. Wskażemy jak radzić sobie w sytuacjach które w nas budzą narastające, coraz bardziej negatywne emocje.
Poznacie Państwo również szereg umiejętności przydatnych w leczeniu skutków stresu (w tym zawodowego).
Program warsztatów
W trakcie warsztatów, każdy z uczestników będzie miał okazję dowiedzieć się o
- przyczynach psychologicznych powstawania określonych zjawisk, zachowań, reakcji człowieka występujących w zakresie poruszanego tematycznie problemu;
- własnych predyspozycjach do określonych zachowań i reakcji, oraz profilu swojej osobowości, w zakresie poruszanego problemu.
- skutecznych w danej sytuacji narzędziach, metodach i technikach wykorzystywanych w kontaktach interdyscyplinarnych.
- skutecznych sposobach autoregulacji emocjonalnej, radzenia sobie w sytuacjach niestandardowych, nowych i trudnych.
- dodatkowo, o specyficznych dla poruszanego problemu tematycznego elementach, mających wpływ na jego dynamikę i charakter.
- Otrzymacie Państwo również szereg informacji na temat mechanizmów powstawania stresu ( w tym zawodowego), oraz nabędziecie odpowiednie kompetencje przeciwdziałania i neutralizacji skutków własnej traumy.
W trakcie spotkania każdy z uczestników będzie mieć okazję do uczestnictwa w
- 7-godzinnych warsztatach prowadzonych przez Trenera Narodowej Sieci Leczenia Traumy i Zaburzeń Regulacji Emocji – specjalistę profilaktyki i redukcji skutków stresu w kontaktach z osobami ( w tym dziećmi i młodzieżą) posttraumatycznymi, wykazującymi zaburzenia w autoregulacji emocji.
Nasze spotkania z rodzicami prowadzone są w formie interaktywnej – skonstruowane w taki sposób, by uczestnicy w ich trakcie nie odczuli zmęczenia i znużenia.
Program warsztatów i metody pracy są zawsze dobierane w sposób elastyczny, w zależności od dynamiki grupy oraz zainteresowań i tempa nabywania wiedzy przez uczestników.
Wielkość grupy ćwiczeniowej pozwala na zachowanie optymalnej dynamiki pracy wg najnowszych światowych standardów.
W trakcie spotkań pracujemy metodą case studies pozwalającą nie tylko na naukę, ale również na bieżące rozwiązywanie problemów. Praca w grupach rozwija u uczestników własną aktywność, pozwala na popatrzenie na swoje doświadczenia w sposób obiektywny i nabycie procedur przydatnych w przyszłości.
ilość przerw jest zawsze uzależniona od potrzeb uczestników.
Kwalifikacje po ukończeniu
Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia na poziomie ogólnym.
Uprawnia on do
– wykorzystania poznanej wiedzy w swojej pracy, w ramach bieżącej pracy opiekuńczej i wychowawczej z dziećmi i młodzieżą, jako rodziców lub opiekunów.
– uprawnia do podjęcia dalszej edukacji, pozwalającej na dzielenie się zdobytą wiedzą również z innymi specjalistami.
– możliwość dalszego korzystania z wiedzy naszych specjalistów w formie konsultacji i superwizji – w tym w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych.
Miejsce warsztatów
Katowice, ul 3-go Maja 6/obok katowickiego Rynku
200 m od dworca PKP i 400 m od dworca PKS w Katowicach
parking bezpłatny przy ul. Sobieskiego obok Placu Wolności (ok. 300 m)
Koszt warsztatów
350 zł brutto za osobę
w cenę wliczone są koszty zajęć, materiałów dla uczestników oraz przerwy kawowe.
promocje cenowe:
w przypadku jednoczesnego zgłoszenia min 3 osób udzielamy 5% rabatu, dla wszystkich zgłoszonych uczestników.
w przypadku jednoczesnego zgłoszenia min 5 osób udzielamy 10% rabatu, dla wszystkich zgłoszonych uczestników.
liczba miejsc ograniczona
W przypadku zainteresowania tą ofertą osób z innych części kraju prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia ewentualnych terminów spotkań. biuro@program.org.pl
Termin warsztatów zostanie ustalony po zebraniu minimalnej ilości uczestników