warsztaty dla rodziców – redukcja napięcia emocjonalnego dziecka nadpobudliwego

warsztaty dla rodziców – redukcja napięcia emocjonalnego dziecka nadpobudliwego

fot by Jumbster
Zapraszamy na wakacyjne warsztaty dla rodziców dzieci z zaburzeniami autoregulacji emocji – nadpobudliwymi, labilnymi emocjonalnie, nadmiernie agresywnymi i ucieczkowymi lub wycofanymi.


w Katowicach

Program warsztatów został przygotowany pod kątem pracy z tzw trudnym dzieckiem.

Szczególnie polecany dla rodziców i opiekunów dzieci wykazujących zaburzenia autoregulacji emocji i  zaburzenia przywiązania.

Zapraszamy również rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami posttraumatycznymi, nadmiernie reaktywnych, ucieczkowych, nadmiernie wycofanych, lękliwych lub agresywnych.

cel warsztatów

W ramach cyklu Wakacyjnej Akademii dla Rodziców pragniemy podzielić się z Państwem swoją wiedzą dotyczącą metod i technik pracy z dzieckiem i nastolatkiem posttraumatycznym, mającym problemy z autoregulacją emocjonalną, który w codziennym funkcjonowaniu niejednokrotnie sprawia swoim opiekunom wiele problemów wychowawczych.

Program warsztatów został przygotowany w taki sposób, by wszyscy uczestnicy (bez względu na wykonywany zawód, przygotowanie merytoryczne i umiejętności), nabyli szereg kompetencji, pozwalających na lepsze jakościowo i bardziej efektywne oddziaływanie i pracę wychowawczą z tego typu dziećmi.

Celem warsztatów jest nabycie wiedzy na temat mechanizmów reakcji i zachowań człowieka w sytuacji dla niego zagrażającej oraz nabycie praktycznych umiejętności radzenia sobie w kontaktach budzących dla jednej ze stron zagrożenie (nadmiernie stresujących).

Program szkolenia ma na celu przekazanie najnowszej światowej wiedzy w tej dziedzinie i oparty został o twarde dowody psychoneurobiologiczne.

W trakcie warsztatów pragniemy podzielić się z Państwem aktualną światową wiedzą na temat mechanizmów realcji i zachowań w sytuacjach trudnych i zagrażających.

Przybliżymy przyczyny i sposoby reakcji organizmu człowieka, tak opiekuna jak i dziecka w rożnych dla niego sytuacjach.
Nabędziecie Państwo niezbędne do pracy z trudnym dzieckiem kompetencje, pozwalajace na rozladowanie napięcia i spokojne podjęcie rozmowy i mediacji.

Program szkolenia

W trakcie warsztatów, każdy z uczestników będzie miał okazję dowiedzieć się o

  • przyczynach psychologicznych powstawania określonych zjawisk, zachowań, reakcji człowieka,w tym dziecka występujących w zakresie poruszanego tematycznie problemu;
  • mechanizmach jakie rządzących dynamiką zjawisk społecznych, strategii zachowań i reakcji. W tym zjawisk, zachowań i reakcji u dzieci;
  • ogólnych sposobach reakcji człowieka w określonej (dla poruszanego problemu) sytuacji; sposobach jego postrzegania i definiowania zachowań innych osób; występującym systemie zaburzeń na poziomie percepcji, oceny i podejmowania decyzji.
  • pomożemy Państwu określić własne predyspozycje do określonych zachowań i reakcji, dzięki czemu będziecie Państwo w stanie lepszy sposób dobrać odpowiedni zestaw metod i technik do pracy z dzieckiem.
  • w oparciu o liczne przykłady wskażemy Państwu wiele skutecznych w danej sytuacji narzędzi, metod i technik wykorzystywanych w pracy wychowawczej i opiekuńczej z tzw trudnym dzieckiem.
W trakcie spotkania każdy z uczestników będzie mieć okazję do uczestnictwa w
  1. 2-godzinnym wykładzie prowadzonym przez Specjalistę z zakresu psychotraumatologii dzieci i młodzieży.
  2. 5-godzinnych warsztatach prowadzonych przez Trenera Narodowej Sieci Leczenia Traumy i Zaburzeń Regulacji Emocji.

Nasze spotkania z rodzicami prowadzone są w formie interaktywnej – skonstruowane w taki sposób, by uczestnicy w ich trakcie nie odczuli zmęczenia i znużenia.

Program warsztatów i metody pracy są zawsze dobierane w sposób elastyczny, w zależności od dynamiki grupy oraz zainteresowań i tempa nabywania wiedzy przez uczestników.

Wielkość grupy ćwiczeniowej pozwala na zachowanie optymalnej dynamiki pracy wg najnowszych światowych standardów.

Prowadzimy również indywidualne konsultacje w tym zakresie na terenie woj Śląskiego i Mazowieckiego. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy na niżej podany adres lub telefonicznie pod nr 511363206

Kwalifikacje po ukończeniu

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia na poziomie ogólnym.

Uprawnia on do
– wykorzystania poznanej wiedzy w swojej pracy, w ramach bieżącej pracy opiekuńczej i wychowawczej z dziećmi i młodzieżą, jako rodziców lub opiekunów.
– uprawnia do podjęcia dalszej edukacji, pozwalającej na dzielenie się zdobytą wiedzą również z innymi specjalistami.
– możliwość dalszego korzystania z wiedzy naszych specjalistów w formie konsultacji i superwizji – w tym w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Miejsce warsztatów

Katowice, ul 3-go Maja 6/obok katowickiego Rynku

200 m od dworca PKP i 400 m od dworca PKS w Katowicach

parking bezpłatny przy ul. Sobieskiego obok Placu Wolności (ok. 300 m)

Koszt warsztatów

350 zł brutto za osobę

w cenę wliczone są koszty zajęć, materiałów dla uczestników oraz przerwy kawowe.

promocje cenowe:

w przypadku jednoczesnego zgłoszenia min 3 osób udzielamy 5% rabatu, dla wszystkich zgłoszonych uczestników.

w przypadku jednoczesnego zgłoszenia min 5 osób udzielamy 10% rabatu, dla wszystkich zgłoszonych  uczestników.

liczba miejsc ograniczona

W przypadku zainteresowania tą ofertą osób z innych części kraju prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia ewentualnych terminów spotkań. 

 

Termin warsztatów zostanie ustalony po zebraniu minimalnej ilości uczestników