Szkolenia dla pracowników (otwarte i zamknięte) – formalne – Przeciwdziałanie zjawisku mobbingu – art 94(3) KP

Szkolenia dla pracowników (otwarte i zamknięte) – formalne – Przeciwdziałanie zjawisku mobbingu – art 94(3) KP

Prowadzimy szkolenia zamknięte i otwarte w zakresie przeciwdziałania mobbingu, dla pracowników, kadry kierowniczej i pracowników działów kadr.

Zajmujemy się prowadzeniem szkoleń i wdrażaniem narzędzi przeciwdziałania zjawisku mobbingu od 2008 roku,
w chwili obecnej jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych firm w tym zakresie. 

Mobbing to zjawisko, które od 25 lat jest skrupulatnie badane przez światowych naukowców. W chwili obecnej znamy bardzo dobrze przyczyny jego powstawania, sposoby redukcji i rozwiązywania problemów związanych ze stosowaniem przemocy w miejscu pracy. Dostępna jest w tym temacie bogata literatura naukowa w postaci artykułów, wystąpień, filmów, etc, wydanych przez autorów w wielu językach.

Dostępnych jest wiele (twardych) wyników badań neurobiologicznych, które prowadzone w prawie wszystkich częściach świata potwierdzają wzajemnie, że mobbing nie jest prostym do rozszyfrowania zjawiskiem, dlatego aby uniknąć niesłusznych oskarżeń i wprowadzić do firm skuteczne (nastawione na podmiotowość pracowników) narzędzia wspomagające profilaktykę i przeciwdziałanie zjawisku mobbingu, podpisano w roku 2007 Europejskie Porozumienie Ramowe zobowiązujące wszystkich pracodawców do zaznajomienia siebie i swoich pracowników bliżej z tematempoprzez uczestnictwo w szkoleniu, którego certyfikat ukończenia powinien znaleźć się w aktach osobowych każdego pracownika. Wspomniany dokument obowiązuje również polskich pracodawców, do dopełnienia tych formalności. Treść komunikatu dotyczącego Porozumienia zainteresowanym osobom prześlemy na adres mailowy.

Mobbing to forma przemocy - jego profilaktyką i przeciwdziałaniem powinni zajmować się jedynie specjaliści w zakresie przeciwdziałania przemocy i redukcji jej skutków – tylko wówczas tworzony przez Państwa model, nie stanie się  narzędziem do stosowania mobbingu odwetowego.

Wychodząc na przeciw prośbom mikroprzedsiębiorców organizujemy szkolenie otwarte w którym udział mogą wziąć wszystkie osoby pragnące dopełnić formalności i zapoznać się bliżej z tematyką zjawiska oraz z praktyczną stroną jego funkcjonowania i przeciwdziałania.

(terminy szkoleń ustalane są indywidualnie)

Dokładny plan szkolenia przesyłamy drogą mailową.

Cena uczestnictwa dla jednej osoby – 150 zł + 23% VAT. (184, 50 brutto) – istnieje możliwość otrzymania rabatu.

Miejsce szkolenia

Katowice, Klimczoka 4

Zainteresowane firmy prosimy o kontakt biuro@program.org.pl

Nasi trenerzy odpowiedzą również na wszelkie dodatkowe pytania pod nr tel 511363206

zapraszamy do kontaktu także przedsiębiorców zainteresowanych organizacją tego typu szkoleń w formie zamkniętej w miejscu przez siebie wskazanym.

Prosimy również przedsiębiorców zainteresowanych tego typu szkoleniami w formie otwartej lub zamkniętej z innych części kraju o informacje. Postaramy się jak najszybciej spełnić Państwa oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>