Diagnoza mobbingu, dyskryminacji i molestowania w stosunkach pracy
1/Badania diagnostyczne
Uznane narzędzie pracodawcy w przeciwdziałaniu zjawiskom mobbingu, dyskryminacji i molestowania do celów formalno-prawnych.
Zapraszamy do skorzystania z pełnego zestawu prowadzonych przez nas badań dotyczących mobbingu w przedsiębiorstwie. W szczególności polecamy profesjonalnie wykonane badania w zakresie:
- diagnostyki występowania mobbingu w Państwa przedsiębiorstwie/instytucji – wskazanie mobbera
- diagnostyka podłoża i dynamiki przebiegu istniejącego procesu mobbingu – badania wykorzystywane w celach hamowania zjawiska
- diagnozy skutków mobbingu społecznych, organizacyjnych i psychotraumatologicznych (PTSD) – wyniki wykorzystywane w celach zabezpieczania kadry i działań organizacyjnych przed następstwami skutków mobbingu oraz w „leczeniu” skutków mobbingu
- diagnostyka mobbingu do celów prawno-formalnych (np. sądowych).
- diagnozowanie zaburzeń postraumatycznych oraz poziomu stresu i wypalenia zawodowego u pracowników przedsiębiorstwa – wyniki badań służą jako podstawa do opracowań modeli służących podniesieniu jakości i efektywności pracy.
- diagnozowanie możliwości i kierunku rozwiązywania istniejących w przedsiębiorstwie/instytucji konfliktów personalnych i zjawisk w zakresie mobbingu, dyskryminacji i molestowania.
2/Badania profilaktyczne
Prowadzimy badania profilaktyczne w zakresie
- diagnozy zagrożenia mobbingiem w stosunkach pracy – wyniki badań pozwalają na opracowanie strategii działań organizacyjnych, tak długoterminowych jak i sytuacyjnych
- diagnoza istniejących relacji zawodowych w przedsiębiorstwie/instytucji w celach opracowania szczegółowych procedur profilaktyki mobbingu.
- diagnoza zagrożeń endogennych związanych z wykonywanym zawodem w celach opracowania skutecznych procedur profilaktycznych antymobbingowych.
- diagnoza zagrożenia mobbingiem na skutek wprowadzenia zmiany – wyniki badań służą oszacowaniu zmiany nastrojów społecznych, ich dynamiki i kierunku na skutek wprowadzenia określonej zmiany w przyszłości.
- badania w zakresie doboru najskuteczniejszych metod i technik wprowadzenia zmiany w przedsiębiorstwie z uwagi na zagrożenie wystąpienia zjawisk związanych z niezadowoleniem i przemocą oraz powstawania zaburzeń posttraumatycznych.
- badanie zgodności wdrażanych narzędzi antymobbingowych ze światowymi standardami w zakresie przeciwdziałania mobbingu.
- inne badania w zakresie profilaktyki przeciwdziałania zjawiskom mobbingu, przemocy, molestowania i dyskryminacji.
- diagnoza sytuacji, jej dynamiki i poziomu zagrożenia mobbingiem na skutek wprowadzenia zmian – organizacyjnych, w zarządzaniu, w zakresie polityki kadrowej, etc.
- badania ewaluacyjne skuteczności przeprowadzonych szkoleń w zakresie mobbingu, dyskryminacji i molestowania
- badania ewaluacyjne skuteczności wdrożonych narzędzi antymobbingowych.
- badanie ewaluacyjne/diagnostyczne w zakresie błędów popełnianych w trakcie stosowania narzędzi przeciwdziałania mobbingu.
- inne badania ewaluacyjne w zakresie przeciwdzialania
Wykonanie diagnozy przez niezależną instytucję, specjalizującą się w profilaktyce, hamowaniu i minimalizowaniu skutków mobbingu stanowi profesjonalne narzędzie pracodawcy w zakresie przeciwdziałania mobbingu.
W ramach usługi otrzymacie Państwo
- profesjonalną diagnozę wystąpienia zjawisk, chroniącą pracowników przed niesłusznym oskarżeniem o mobbing, dyskryminację, molestowanie.
- profesjonalny raport z badań, stanowiący dokument formalno-prawny.
- zestaw narzędzi i wytycznych mających na celu redukcję skutków mobbingu, dyskryminacji i molestowania wśród kadry pracowniczej.
- wsparcie i doradztwo w zakresie procedur postępowania w sytuacji wystąpienia mobbingu, dyskryminacji, molestowania w stosunkach pracy, zgodnie z wytycznymi europejskimi oraz Krajowym Prawem Pracy.
Osoby i instytucje zainteresowane współpracą, prosimy o kontakt badania@mobbing.org.pl lub telefoniczny 511363206